قیمت خرما کبکاب به صورت مستقیم از بازار داخلی

در بین انواع مختلف میوه هایی که در ایران تولید بسیار بالایی دارد خرما را می توان نام برد که در بین رقم های مختلف آن خرما کبکاب از محبوب‌ترین است که به صورت مستقیم و با قیمت مناسب از بازار داخلی قابل تهیه است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت خرما کبکاب به صورت مستقیم از بازار داخلی

قیمت خرما کبکاب

قیمت خرما کبکاب از خرما های بسیار مشهور ایران خرما کبکاب است که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی تنها در چند استان کشور رشد و تعالی فراوانی دارد و از نظر وزن دارای حداقل و حداکثر است به این معنی که کوچکترین این میوه خرما ۱۰ گرم وزن دارد و بزرگترین آنها به ۱۸ گرمی نیز می رسد همچنین هسته این نوع خرما بسیار کوچک است و نسبت بخش گوشتی این میوه نسبت به هسته ۹۵ درصد می باشد که فوق العاده عالی است همچنین طول خرما کبکاب است ۳.۵ تا ۴ سانتی متر است که از خرماهای با اندازه متوسط و نسبتا درشت محسوب می شود.

این محصول در زمان برداشت دارای رطوبت کمتر از ۲۰ درصد است و رطوبت بیشتر از این مقدار نگهداری آن را بسیار مشکل خواهد کرد همچنین این خرما رنگی قهوه ای نسبتاً تیره دارد البته رنگ های روشن تر نیز وجود دارند که بیشتر تحت تاثیر شرایط آب و هوایی محل پرورش نخل این تغییر رنگ را خود نشان می دهند.

این خرما در دسته خرماهای تر به شمار می آورد که از هر درخت نخل خرما تا ۵۰ کیلوگرم نیز برداشت می شود ولی به طور متوسط در هر هکتار از نخلستان خرمای کبکاب 15 تن برداشت می شود بنابراین جزو نخلستان‌های پربازده است و رتبه سوم را در بین آنها به لحاظ میزان تولید به خود اختصاص داده و این محصول از نظر سطح باغات بعد از خرما مضافتی رتبه دوم را دارد به طوری که ۱۴ درصد از خرمای تولیدی در کشور را به خود اختصاص داده است.

از نظر صادرات نیز این محصول برای عرضه به بازارهای دیگر بسیار مناسب است و ارزش صادرات ایران برای کشور سالانه حدود ۱۲.۵ میلیون دلار می باشد و از نظر ارزش دلاری در بین انواع خرماهای صادراتی رده پنجم را به خود اختصاص داده است به طوری که ۴ درصد خرما صادراتی کشور کبکاب است همچنین از ویژگی‌های خاص این خرما شیرینی و طعم فوق العاده آن است که با عطر و بوی خوبی در هم آمیخته است و همان طور که قبلا نیز اشاره شد رطوبت حدود ۱۸ درصدی برای عرضه آن به بازار بسیار مناسب است.

این خرما به لحاظ قیمت نسبت به خرمای مضافتی اصلا قابل مقایسه نیست به این معنی که چندین برابر از آن ارزان تر هستند و این نکته‌ای است که خریداران حتماً باید است آن را در نظر داشته باشند همچنین خرمای مضافتی به دلیل قیمت بالای آن فروش خوبی در داخل کشور ندارد.

با توجه به بالا رفتن قیمت میوه خرما در سال‌های اخیر در کشور، تقاضا برای خرمای مضافتی بسیار کم شده است و بیشتر مردم ترجیح می دهند از نوع ارزان تر استفاده کننده که در بین آنها خرما کبکاب بهترین انتخاب است چون هم بافت نرمی مانند خرما مضافتی دارد و هم اندازه آن درشت و ظاهری زیبا خواهد داشت به همین دلیل بازار خوبی برای فروشنده آن نیز ایجاد خواهد شد.

قیمت این خرما بسته به عوامل مختلفی از جمله عرضه آن در آن سال زراعی و باغی متفاوت است به این ترتیب که در برخی از سال ها به دلیل نبود بارندگی و آفات زیاد محصول خرما کبکاب کم می شود و قیمت آن افزایش خواهد یافت در حالی که با افزایش عرضه دسترسی خریداران به این محصول بیشتر خواهد شد و از آن برای صادرات نیز استفاده می کنند بنابراین شرایط آب و هوا و بارندگی عاملی بسیار مهم در تعیین قیمت این خرما است.

برای تهیه هر چه ارزان تر این محصول ارتباط مستقیم با فروشنده آن می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد و به مشتریان کمک می کند تا این محصول را ارزان به دست آورند همچنین حجم سفارش نیز یکی از عوامل موثر در قیمت این محصول است به طوری که هر چه حجم سفارش بیشتر باشد قیمت تهیه خرمای خوشمزه نیز کاهش خواهد یافت.

قیمت خرما کبکاب بوشهر

قیمت خرما کبکاب بوشهر خرما کبکاب در برخی از استان های کشور به دلایل مختلف تولید بیشتری داشته و از مزه مناسب تری نیز برخوردار است که در این میان بوشهر یکی از این مکان ها بوده که مشتریان بی واسطه امکان خرید را از تولید کننده آن خواهند داشت و در این صورت قیمت خرما کبکاب برای آنها بسیار مناسب تر است.

خرما کبکاب بوشهر از خرمای درجه یک برای صادرات است و کسانی که درصدد خرید این خرما با قیمت هر چه بهتر هستند بدون دخالت واسطه ها و آن را به دست می آورند و به این شکل قیمت ها نیز مورد انتظار آنها خواهد بود چون خرما کبکاب بوشهر از خرماهای درجه یک کشور بعد از خرما مضافتی و خرما شاهانی است انتظار می رود نسبت به برخی از خرماهای دیگر مانند خرما زاهدی از قیمت بالاتری برخوردار باشد.

بهترین خرمای کبکاب کشور در بوشهر تولید می شود و اگر قصد خرمای باکیفیت و درجه یک را دارید در خرید آن به خود راه ندهید چون این خرما از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است زیرا نحوه پرورش درخت خرما به گونه ای است که هنگام برداشت میوه حداقل رطوبت را دارد و این نکته بسیار مهمی در تهیه این محصول می باشد.

قیمت خرما کبکاب بوشهر به دلیل داشتن کیفیت بهتر نسبت به کشورهای دیگر بالاتر است ولی این مزیت را دارد که برای صادرات گزینه فوق العاده مناسب تری است و دارای میوه خرماهای با اندازی درشت در بسته بندی است و این مسئله اهمیت زیادی در جلب نظر مشتریان است.

این خرمای بوشهر به دلیل داشتن رنگ و ظاهر بهتر همچنین اندازه درشت و بسته بندی مناسب از خرماهای صادراتی درجه یک کشور به شمار می رود و خرید آن به همه مشتریان عمده داخلی و صادرکنندگان توصیه می شود و چنانچه نرخ خرید نیز بالا باشد قیمت عرضه این محصول افزایش خواهد یافت.

خریداران عمده و صادر کنندگان از طریق تولید کننده این محصول از قیمت روز آن در انواع بسته بندی باخبر می شوند و درخواست خود را از اینجا ثبت خواهد کرد تا این خرما که جزء 5 خرمای برتر کشور است در اختیار آنها قرار گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما